Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Okna > Střešní okna

Střešní okna

Pro všechny typy střech

Na střešní okna jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na běžná svislá okna. Důležitá je například dostatečná izolace rámu okna i kvalita materiálu, protože střešní okno je více namáháno a musí odolávat povětrnostním podmínkám. Klíčová je pochopitelně praktičnost a ovládání okna. Připravili jsme pro vás nabídku střešních oken, ze které si vyberete!

Důležité vlastnosti střešního okna

Střešní okno přivádí do podkroví a místností se šikmou střechou dostatek denního světla i čerstvého vzduchu. Zároveň musí dobře izolovat – kvalitní střešní okno minimalizuje nežádoucí rosení skla, profukování nebo protékání vody. Dobře zvolené střešní okno vám poskytne toto vše, a ještě navíc krásný výhled do okolí.

Výběr střešního okna

Při výběru okna, se kterým vám rádi pomůžeme, jsou klíčové tři ukazatele:

  • typ střechy,
  • sklon střechy,
  • druh střešní krytiny.

Ze všeho nejdříve posuďte sklon střechy. Střešní okna je možné instalovat do střech se sklonem 15 až 90 stupňů. Pozornost věnujte velikosti oken – příliš malá okna nezajistí dostatek světla. Řídit se můžete jednoduchým pravidlem: plocha okna by měla odpovídat 10 až 12 % celkové užitné plochy místnosti. S výpočtem velikosti okna a s dalšími parametry vám rádi pomůžeme – navštivte nás v naší kamenné prodejně.

Poradenství při výběru střešního okna

Poradíme vám rovněž s umístěním okna v prostoru střechy a s dalšími parametry. Kontaktujte nás.

Kontaktní formulář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů